021-22222711 info@pdnco.ir

امنیت

امنیت

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات و با گسترش تهدیدهای امنیتی، وجود یک ساختار امن در سازمان‌ها و ادارات ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. در همین راستا و با توجه به مشکلات و پیچیدگی‌های موجود در مسیر امن‌سازی فضای فناوری اطلاعات، شرکت پایانه‌های داده‌ای نوین با اتکا به دانش و تجربیات کاری ارزشمند کارشناسان خود اقدام به ارائه انواع سرویس‌های امنیتی به ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی نموده است. در ادامه برخی از خدمات شرکت پایانه‌های داده‌ای نوین در حوزه امنیت اطلاعات ذکر می‌گردد.

 

 

 

یکی از کارآمد ترین این روش ها استفاده از پارامترهای بیومتریک - تکنولوژیی برای اندازه‌گیری و آنالیز مشخصات بدن افراد جهت تشخیص هویت شخص – در سیستم های مبتنی بر رمز عبور می باشد. در حال حاضر بسیاری از سازمان هایی که در آنها امنیت اطلاعات نقشی کلیدی ایفا می کند، با تغییر سیاست های امنیتی خود، از سیستم های تائید هویت مبتنی بر پارامترهای بیومتریک جهت دسترسی پرسنل به سطوح مختلف اطلاعات سازمانی استفاده می کنند. با توجه به رشد روز افزون فناوری های حوزه اطلاعات و ارتباطات، بسیاری از شرکت های تولید کننده، ارائه دهنده خدمات و حتی وبسایت های پر مخاطب نیز با تغییر استراتژی خود، سیستم تائید هویت کاربران را متحول نموده و از ساختار سنتی خارج کرده اند. شناسا یکی از پروژه های مهم، مدرن و کلیدی شرکت پایانه های داده ای نوین به شمار می رود که جهت ارائه اولین پلتفرم کامل تائید هویت مبتنی بر پارامترهای بیومتریک در کشور، طراحی شده است. این پلتفرم با الگوبرداری از مدرن ترین و پیشرفته ترین سیستم های تائید هویت در جهان، کاملا توسط متخصصان جوان کشورمان طراحی و پیاده سازی گشته است.

 

  • سامانه جامع احراز هویت و کنترل دسترسی متمرکز

سامانه جامع مديريت هویت وكنترل دسترسي (IAM)، به عنوان سيستم مرکزي سياست‌گذاري امنيت و کنترل دسترسي به برنامه‌های‌ کاربردی مورد استفاده در محدوده سازمان مطرح مي‌شود. سياست‌گذاري کنترل دسترسي به اين معناست که تمامي تعاريف كاربران، سمتها، نقش‌ها و همچنين تعیین دسترسي به برنامه‌های کاربردی در اين سيستم انجام مي‌شود. برنامه‌هاي کاربردي از طريق مکانيزم‌هاي يکپارچهسازي ارائه شده مي‌توانند با سيستم‌های مرکزی سازمان ارتباط برقرار کنند و کليه نيازهاي هويت شناسي و کنترل دسترسي خود را به صورت کامل برطرف سازند. اجزای اصلی سامانه جامع مدیریت هویت و دسترسی در ذیل، به­صورت فهرست­وار ذکر شده­ است.

  • سامانه احراز هویت و ورود یکپارچه مرکزی
  • کنترل دسترسی براساس موقعیت مکانی
  • کنترل دسترسی براساس ساختار سازمانی
  • سامانه مدیریت لاگ و ممیزی
  • پنل راهبري نرم‌افزار سيستم مديريت هویت و دسترسی

 

شرکت PDN با داشتن مجوز رسمی از سازمان افتا و با بهره گیری از تیم فنی متخصص میتواند سازمان و مجموعه مطبوع شما را در دستیابی به یک استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات بصورت پیوسته و در یک چرخه ایمن سازی شامل مراحل طراحی، پیاده سازی، ارزیابی و اصلاح در قالب های مشاوره، طراحی، پیاده سازی و نظارت یاری نماید.