021-22222711 info@pdnco.ir

احراز هویت بیومتریک چگونه کار میکند؟

از آنجا که کلاهبرداران و دزدان هر روز قوی تر می شوند احراز هویت بیومتریک امن ترین راه برای احراز هویت و حضور در فضای آنلاین و پرداخت است.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | احراز هویت بیومتریک چگونه کار میکند؟

 از آنجا که کلاهبرداران و دزدان هر روز قوی تر می شوند احراز هویت بیومتریک امن ترین راه برای احراز هویت و حضور در فضای آنلاین و پرداخت است.در عصر دیجیتال این سخت است که مطمئن باشید فقط خود شما به پول های خود از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک دسترسی دارید.

 سه راه برای احراز هویت وجود دارد:

 چیزی که شما می دانید: مثل پسورد

 چیزی که شما دارید مثل موبایل یا کارت هوشمند

چیزی که شما هستید: اطلاعات بیومتریک مثل قرنیه چشم ،صورت یا اثر انگشت

احراز هویت بیومتریک

 اگر بخواهید به رمزهای عبور خود اطمینان کنید این خیلی مهم است که رمزی را انتخاب کنید که حدس زدن آن سخت باشد. رمز عبور های قوی باید حداقل ۸ کاراکتر شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک باشند. بر اساس آمار از قدرت کامپیوترها و نرم افزارهای کد شکن ،متخصصان سیستم های امنیتی پیشنهاد می‌کنند رمزهای عبور مهم حداقل ۱۵ کاراکتر داشته باشند. استفاده از رمز عبور های طولانی که به صورت شانسی ساخته می شوند یکی از راه های بالا بردن امنیت است اما حفظ کردن آنها کار سختی است. از طرفی نباید جایی نوشته شوند پس این راهکار تا حدودی عملی نمی باشد و برای کاربران جذاب نیست. تعجب برانگیز نیست که بیشترین رمز عبور امروزه در دنیا ۱۲۳۴۵۶ می باشد اگر از این دست رمز ها استفاده می کنید و امنیت برای شما مهم است وقت تغییر فرارسیده است . دو سوم جمعیت جهان صاحب اسمارت فون هستند. احراز هویت با استفاده از کارت هوشمند یا موبایل سریع است اما چه می شود اگر گوشی شما دزدیده شود یا با باتری آن تمام شود؟ آن وقت در پی آن احراز هویت دچار مشکل جدی خواهد شد.

 محیط زیست دیگر تولید کارت های هوشمند پلاستیکی را نمی پذیرد اگر به آن اهمیت می دهیم باید به دنبال روش های جایگزین باشیم. احراز هویت بیومتریک پروسه ای را پیشنهاد می‌کند تا شما بر حسب چیزی که هستید احراز هویت شوید. دیگر نیاز به همراه داشتن پول نقد، کارت و یا شاید موبایل هم نباشد و دیگر لازم نیست رمزهای طولانی مسخره را حفظ کنید. این سیستم باعث می شود مثلاً پرداخت در هر زمان و هر مکانی انجام شود و مزایای امنیت و راحتی بیشتری نسبت به کارت ها دارند

 

منبع : شناسامطالب مرتبط