021-22222711 info@pdnco.ir

کارهایی که قبل از تعویض یا فروش تلفن‌های هوشمند باید انجام دهیم.

نکات امنیتی که قبل از تعویض یا فروش دستگاه‌های هوشمند باید انجام دهیم تا اطلاعاتمان در امان بماند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | کارهایی که قبل از تعویض یا فروش تلفن‌های هوشمند باید انجام دهیم.

بسیاری از مردم وقتی برای فروش یا تعویض گوشی‌های هوشمند،لب‌تاب یا تبلت قدم بر می‌دارند از سرنوشت اطلاعات حافظه دستگاه خود احساس نگرانی می‌کنند.اما راه حل این موضوع انجام کارهایی قبل از تحویل دستگاه به خریدار می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین اقداماتی که قبل از فروش دستگاه هوشمند خود انجام دهیم منتقل کردن اطلاعات حافظه آن به یک هارد اکسترنال باشد.صد البته حفاظت از این اطلاعات از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.
قدم بعدی چک کردن حساب کاربری در دستگاه هوشمند است. به طوری که مطمئین شویم نام کاربری و پسورد آن به صورت اتوماتیک ذخیره نشده باشد.این کار به این دلیل انجام می‌شود تا اطلاعات حساب کاربری از دسترس افراد ناشناس دور نگاه داشته شود تا احتمال اینکه با یک کلیک به تمام اطلاعات محرمانه شما دسترسی نداشته باشند.

در همین رابطه با چک کردن ایمیل هایمان پیام‌های حساس و مهم را پاک می‌‌کنیم. وقتی ایمیل‌ها را از قسمت In box پاک کردید، حتما به بخش Trash بروید و آنجا را هم خالی کنید تا مطمئن شوید امکان بازگرداندن آن‌ها به In box وجود ندارد. همچنین فایل‌های مهمی که در ضمیمه ایمیل‌تان دارید حتما دانلود، رمزگذاری و در فضاهای امن ذخیره کنید.

در این باره علی اصغر زارعی - مدرس دانشگاه - گفت: کاربران باید به شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها فعالیت داشته‌اند، مراجعه و اطلاعات مهمی که در آنجا دارند را ذخیره کنند. همچنین اگر می‌خواهند امنیت کاملا حفظ شود، توصیه می‌شود حساب کاربری‌شان را برای همیشه پاک کنند؛ تاکید می‌شود حذف دائم نه غیر فعال کردن موقت، چرا که اگر حساب‌تان را موقتا غیر فعال کنید ممکن است کسانی که به دستگاه‌های شما دسترسی دارند بتوانند با انجام شیوه‌هایی این حساب ها را فعال کنند.

او ادامه داد: در حالی که با حذف دائم اکانت، امکان دسترسی به حساب شما وجود نخواهد داشت. اگر به هر دلیلی نخواستید حساب‌های کاربری‌تان را در شبکه‌های مجازی پاک کنید، تنظیمات امنیتی را برای آنها حتما اعمال کنید و فراموش نکنید با پاک نکردن دائمی حساب‌تان حواستان به اطلاعات موجود در آن‌ها باشد.

به گفته این کارشناس، پس از پاک‌سازی حساب‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و فضاهای ذخیره سازی، فایل‌های مهم روی سیستم‌تان را به روش درست و دائمی حذف کنید. شما کاربران می‌توانید برای این کار از برنامه C cleaner استفاده کنید. در آخر ویندوز سیستم‌تان را عوض کنید و پس از نصب ویندوز جدید تمام درایورهای هارد را فرمت کنید.

اقدامات امنیتی لازم برای دستگاه‌های هوشمند
به گفته این استاد دانشگاه، با انتقال اطلاعات مهم گوشی یا تبلت‌تان به فضای امن، مطمئن شوید حافظه دستگاهتان از هر گونه اطلاعات مهم خالی است.سپس اپلیکیشن‌های مربوط به سرویس ایمیل و شبکه‌های اجتماعی را حذف کنید. سپس شماره‌ تلفن‌های مهم در لیست مخاطبان را حذف کرده و یا با تهیه نسخه پشتیبان از آن‌ها، دستگاه دیگری را مقصد آن‌ها قرار دهید.
او خاطر نشان کرد: پس از تمام اقدامات امنیتی توصیه می شود گوشی یا تبلت‌تان را ریست و به تنظیمات کارخانه‌ای برگردانید. اقدامات امنیتی که در بالا ذکر شد، را نادیده نگیرید و همه را اعمال کنید چرا که بی‌توجهی به آن‌ها زمینه نفوذ افراد ناشناس به سیستم شما را فراهم می‌کند.

 

منبع: ایتنامطالب مرتبط