021-22222711 info@pdnco.ir

گوگل فرمت HTTP را منسوخ خواهد کرد

گزارش‌های به دست آمده نشان می‌دهند که مرورگر محبوب گوگل کروم از ژانویه 2020 تمامی محتوای غیر HTTPS را مسدود خواهد کرد.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | گوگل فرمت HTTP را منسوخ خواهد کرد

گوگل به تازگی اعلام کرده است که مرورگر گوگل کروم، از ژانویه 2020 فقط از محتوای HTTPS پشتیبانی می‌کند.
اخبار منتشر شده حاکی از آن است که گوگل کروم تصمیم دارد منابع فرعی صفحات وب نظیر تبلیغات نا امن در بستر HTTP را مسدود کند و فقط از فایل‌های با فرمت HTTPS پشتیبانی خواهد کرد.در همین راستا گوگل کروم از ناشران خواسته است که وب سایت‌های بررسی کرده تا از وجود هیچ منبع فرعی مانند فایل‌های صدا،تصویر،متن،استایل و ... را با فرمت HTTP آپلود نشده باشد.
به نقل از گوگل بعضی اوقات یک وب سایت بر بستر اتصال با HTTPS آپلود شده است اما منابع فرعی آن روی اتصال ناامن HTTP قرار دارند.این در شرایطی است که وجود چنین محتوایی بر بستر وب سایت نه تنها وب سایت‌ها بلکه کاربران استفاده کننده از محتوا را نیز با خطر نقص امنیتی مواجه می‌کند.

همچنین اینکته قابل اهمیت است که گوگل مدت‌ها قبل وب‌سایت‌های HTTP را به عنوان وب سایت‌های ناامن معرفی کرده و رتبه‌ی آن‌ها را نیز در موتور جستوگر کاهش داده است تا کاربران جهت استفاده از اتصال امن HTTPS تشویق شوند.بر طبق ادعای گوگل بیشتر کاربران کروم حدود 90 درصد زمان وبگردی خود را در سایت‌های HTTPS میگذرانند.در حال حاضر بسیاری از مرورگرهای مدرن به کاربران خود در رابطه با وجود محتوای مخلوط (HTTPS و HTTP) در وب‌سایت‌ها هشدار می‌دهند. آنها همچنین برخی از این محتواها را به‌صورت پیش‌فرض مسدود می‌کنند.

با این همه گوگل قصد دارد با مسدودسازی کلی محتوای HTTP استفاده از آن را به طور کلی منسوخ کند.همچنین گوگل اعلام کرده است که نسخه 79 گوگل کروم که در دسامبر 2019 عرضه خواهد شد گزینه‌ای دارد که کاربران را قادر به آزادسازی محتوای ناامن مسدود شده به صورت پیش فرض می‌کند.
 

منبع: ایتنامطالب مرتبط