021-22222711 info@pdnco.ir

آنتی ویروس های بی استفاده را بهتر بشناسیم

دو سوم آنتی ویروس های اندرویدی بلا استفاده هستند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | آنتی ویروس های بی استفاده را بهتر بشناسیم

بر اساس تحقیقات یکی از مراکز معتبر دنیا در زمینه ی آنتی ویروس به نام av-comparative دو سوم اپ های آنتی ویروس اندروید هیچ کاربرد خاصی ندارد.

این سایت به صورت منظم کارایی برنامه های امنیتی را تست می کند که هدف از آن کمک به کاربران در تمایز بین اپ های کارآمد و بلااستفاده و در نهایت انتخاب بهترین گزینه عنوان شده استدر جدید ترین تست موسسه ی  AV-Comparatives ۲۵۰ اپ آنتی ویروس اندروید را بررسی شده که نتیجه آن ۱۷۰ مورد از آنتی ویروس ها حتی پایین ترین الزامات امنیتی این سایت را هم فراهم نکرده و عملا کار خاصی انجام نمی دهند. 

این ناکارآمدی تا حد زیادی ناشی از عدم اسکن کد اپلیکیشن ها بوده است. به عبارت دیگر بسیاری از این به ظاهر آنتی ویروس ها بر اساس لیست های سیاه قدیمی و مشکوک کار کرده و در صورتی که نام پکیج (برای مثال com.facebook) شبیه اپ های معتبر به نظر برسد، آنها را به عنوان بدافزار شناسایی نمی کنند.در این بین کمتر از ۸۰ اپ قادر به شناسایی حداقل ۳۰ درصد بدافزارهای اندرویدی بدون هشدارهای اشتباه بوده اند. تعداد زیادی از آنها نه تنها قادر به شناسایی بدافزارها نبوده اند بلکه اپ های سالم و محبوب را هم به عنوان بدافزار شناسایی کرده اند.

در تحقیق انجام شده آنتی ویروس های اندروید معتبر نظیر کسپرسکی لب، مک آفی، آواست، AVG، ترند میکرو و سیمنتک از این تست سربلند بیرون آمده اند اما تعدادی از این اپ ها مثل Virus Shield به جز نمایش یک نوار در حال پر شدن که ظاهرا به معنی اسکن سیستم است، هیچ کار دیگری انجام نمی دهد.

منبع: دیجیاتومطالب مرتبط