021-22222711 info@pdnco.ir

چین با همکاری اپل نرم افزارهای مورد استفاده مخالفان را حذف کرد.

قانون‌گذاران فدرال در نامه‌ای جدید که توسط چندین عضو کنگره پشتیبانی شده است اعلام کرده‌اند که در رابطه با اقدامات اخیر اپل در چین نگران هستند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | چین با همکاری اپل نرم افزارهای مورد استفاده مخالفان را حذف کرد.

به نقل از اخبار منتشر شده‌ی سایت engadget قانون گذاران فدرال در نامه‌ای اعلام کرده‌اند که در رابطه با اقدامات اخیر کمپانی اپل در کشور چین نگران هستند.

نامه خطاب به تیم کوک نوشته شده است تصمیم اخیر شرکت اپل برای حذف نرم افزار HKMap انتقاد کرده است.نرم افزار HKMap جهت ردیابی موقعیت‌های مکانی مجریان قانون محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این در حالی است که هیچ یک از معترضان از نرم افزار KHMapجهت هدف قرار دادن پلیس و تضعیف نیروی امنیت استفاده نکرده‌اند.

 

گفتنی است نامه به همین‌جا ختم نشده و خواستار بازخواست اپل در رابطه با حذف برخی دیگر از نرم افزار‌ها شده است. با بررسی اطلاعات بدست آمده از از داده‌های سازمانی GreatFire اپل حداقل 2200 نرم افزار را در چین سانسور کرده است. این نرم افزار‌ها شامل شبکه‌های خصوصی مجازی را شامل می‌شود که برای دور زدن فایروال بزرگ چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. ران ویدو، الکساندریا اوکاسیو کورتز،تد کروز و مارکو روبیو امضاء کنندگان نامه مطرح شده هستند.


منبع: ایتنا
 مطالب مرتبط