021-22222711 info@pdnco.ir

نیاز به چه تغییراتی در Apple الزامی است برای بهبود IOS

ios

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | نیاز به چه تغییراتی در Apple الزامی است برای بهبود IOS

شرکت اپل قصد دارد با تغییراتی آرام به رفع تقایص ios بپردازد، این تصمیم برای آن گرفته شده تا عرضه هر نسخه از iOS با کمترین میزان از باگ و نقص همراه باشد.

بسیاری از کاربران آیفون و آیپد اخیرا متوجه وجود مشکلات فراوانی در iOS شده‌اند و ادعا دارند که طی سال‌های اخیر کیفیت نسخه‌‌های عرضه شده این سیستم‌عامل کاهش یافته است. این باگ‌ها شامل موارد مختلفی از اشکالات جدی تا نقص‌های آزاردهنده یا عجیب بوده‌اند. وب‌سایت‌ها و کارشناسان زیادی هم در مورد کاهش یافتن کیفیت نرم‌افزارهای اپل در سال‌های اخیر صحبت کرده‌اند.

البته باید توجه داشت که باگ‌ها و نقص‌های نرم‌افزاری طبیعی هستند و هیچ وقت نمی‌توان مدعی وجود نرم‌افزاری عاری از هر گونه اشکال شد. اشکالات امنیتی و ارائه وصله‌های امنیتی از مواردی است که همواره رخ می‌دهند و حتی امکان وجود نقص در خود وصله امنیتی هم موضوع عجیبی نیست.

همچنین باید متذکر شد، اپل بعد از مرگ استیو جابز، دستخوش تحولات بسیاری شده است. امروزه، محصولات اپل نسبت به زمانی که جابز بر روی صحنه می‌رفت و به معرفی و تشریح عملکرد آن‌ها می‌پرداخت بسیار پیچیده‌تر شده‌اند. اپل امروز با چنان حجمی به تولید و فروش محصولات مشغول است که شاید هیچ کس در گذشته نمی‌توانست تصور آن را بکند. در نتیجه‌ی این حجم عظیم محصولات و تعداد بالای کاربران، بروز مشکلات امنیتی در محصولات اپل، میلیون‌ها نفر را در سرتاسر دنیا با خطر مواجه می‌کند.

اما اگر بخواهیم جهات دیگر قضیه را در نظر بگیریم، اپل شرکتی نیست که با عرضه محصولاتی به بازار با بودجه پایین، در پی حداقل حاشیه سود ممکن باشد. نرخ حاشیه سود اپل از عرضه محصولاتش، در حدود ۳۸ درصد است که رقمی رویایی برای بسیاری از تولیدکنندگان سخت‌افزار محسوب می‌شود.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، تمرکز اپل بر کیفیت، برای اطمینان از محقق شدن وعده‌های این شرکت در کنفرانس‌های سالانه توسعه‌دهندگان اپل است. کوپرتینویی‌ها قصد دارند که کارایی و قابلیت‌های جدید نرم‌افزارها، مطابق آن چیزی باشد که در تبلیغات شرکت عنوان می‌شود. به عقیده بسیاری از کاربران، اپل در گذشته پایبندی بیشتری به این تفکر داشته است.

علت مشکلاتی که دامن‌گیر توسعه iOS شده‌اند را شاید بتوان در دو چیز یافت. اولین مورد، فرایند به‌روزرسانی سالیانه این سیستم‌عامل توسط اپل است. اپل هر سال در ماه ژوئن تلاش می‌کند تا توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری iOS را با ارائه ویژگی‌های جدیدی شگفت‌زده کند. دومین مورد، اجبار برای عرضه نسخه جدید iOS به همراه عرضه آیفون‌های جدید به بازار است. توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری مجبور به آماده کردن iOS برای بارگذاری در آیفون جدید، قبل از آغاز عرضه محصول به بازار هستند. این چرخه‌های متوالی و سالیانه به شدت اپل و توسعه‌دهندگان iOS را تحت فشار گذاشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روند اصلاح فرایند توسعه iOS تنها محدود به رفع باگ‌ها نخواهد شد و شامل موارد زیر هم خواهد بود:

  • اصلاح و نوسازی اپلیکیشن Stocks
  • به‌روزرسانی ویژگی Do Not Disturb
  • ادغام بهتر و کارآمدتر siri در قسمت جستجوی آیفون
  • طراحی جدید رابط‌ کاربری انتقال عکس‌ها به آیپد
  • امکان بازی کردن هم‌زمان دو شخص، در بازی‌های واقعیت افزودهمطالب مرتبط

نظرتان را ارسال کنید:

تصویر امنیتی