021-22222711 info@pdnco.ir

راه حل های ساده برای پاک کردن برنامه های IOS از iphone وipad

معرفی راهکارهای ساده برای پاک کردن برنامه های غیر کاربردی از iphone وipad برای کاربرانی که تازه آشنا شده اند

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | راه حل های ساده برای پاک کردن برنامه های IOS از iphone وipad

برای پاک کردن برنامه های iOS از آیفون و آیپد چه راه هایی وجود دارد؟
همیشه داشتن فضای خالی در آیفون آیپد از موضوعات مهم یک کاربر است.همین موضوع باعث می‌شود فقط اپلیکیشن هایی را در گوشی های خود نگه دارید که واقعا از آن های استفاده میکنید.

چطور برنامه های بی استفاده ی آیفون خود خلاص شویم؟!!
کاربرانی که تازه به دارندگان آیفون ملحق شده اند نمی‌توانند در برابر دانلود بسیاری از بازی ها و برنامه های کاربردی رایگان مقاومت کنند.این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکند که iPad و iPhone   شما از ده ها برنامه ای که یا به ندرت از ان ها استفاده می‌کنید یا اصلا از ان ها استفاده نکرده اید پر شده باشد ، پس شما نیز یکی از کسانی هستید که همیشه با مشکل کمبود فضای ذخیره دست و پنچه نرم می کنند. اگر به همین روال ادامه دهید به زودی گوشی شما جایی برای برنامه های جدیدی که اتفاقاً پرکاربرد نیز خواهند بود، نخواهد داشت. پس بهتر است که هر از گاهی به سراغ این برنامه های کم مصرف بروید و خودتان را از دست آنها خلاص کنید.
 روی برنامه مورد نظر کلیک کنید

پاک کردن برنامه های iOS در آیفون و آیپد اصلا کار سختی نیست: فقط کافی است روی آیکون یکی از برنامه ها کلیک کنید و آن را نگه دارید. همانطور که می بینید در کنار اکثر برنامه ها و البته نه همه آنها یک شکلک ضربدر ظاهر می شود. توجه داشته باشید که برنامه هایی که ضربدر ندارند برنامه های پیش فرض iOS هستند و نمی توان آنها را حذف کرد. در نهایت برای پاک کردن برنامه مورد نظر باید شکلک ضربدر را لمس کنید و در باکسی که روی صفحه ظاهر می شود گزینه دیلیت را انتخاب کنید. هنگام پاک کردن برنامه توجه داشته باشید که داده های مربوط به آن نیز به طور خودکار پاک می شود.
از مسیر تنظیمات برنامه بروید
راه دیگر پاک کردن برنامه های iOS در آیفون و آیپد ، رفتن به تنظیمات گوشی است. گزینه تنظیمات را انتخاب کنید> در منو روی General کلیک کنید>  Storage & iCloud Usage را انتخاب کنید، سپس زیر گزینه ذخیره Manage Storage را پیدا کنید و انتخاب کنید. در اینجا می توانید حجمی از فضا را که هر برنامه اشغال کرده ببینید. این فضا شامل خود برنامه و داده های آن می شود. پاک کردن برنامه در اینجا بسیار ساده است: روی نام برنامه را لمس کنید و سپس گزینه پاک کردن را بزنید.
 
پاک کردن برنامه از طریق iTunes در  Mac
راه دیگر این است که زمانی که شما برنامه ها را از iOS  خود پاک می کنید، در مراجعه ی بعدی زمانی که با iTunes ، Sync شوید iTunes آن برنامه ها را مجدداً روی دستگاه شما کپی نخواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید که برنامه ای را از گوشی خود پاک کنید اما هنوز آن را روی آرشیو iTunes داشته باشید ، بهتر است از مراحل بالا استفاده کنید. ولی اگر می خواهید به طور کلی آن را کاملاً حذف کنید بهتر است به iTunes بروید و روی برنامه کلیک کنید و سپس گزینه حذف را لمس کنید.
منبع: اپل مگمطالب مرتبط