021-22222711 info@pdnco.ir

قاضی آمریکایی: پلیس نمی تواند احراز هویت بیومتریک را اجبارا اعمال کند

یک قاضی در کالیفرنیا می گوید اجرای قانون نمی تواند افراد را به منظور باز کردن موبایل های خود با استفاده از اسکن صورت یا اثر انگشت، اجبار کند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | قاضی آمریکایی: پلیس نمی تواند احراز هویت بیومتریک را اجبارا اعمال کند

یک قاضی در کالیفرنیا می گوید: اجرای قانون نمی تواند افراد را به منظور باز کردن موبایل های خود با  استفاده از اسکن صورت یا اثر انگشت، اجبار کند.

اجرای قانون در آمریکا نمیتواند مردم را مجبور به باز کردن موبایل با استفاده از اسکن صورت یا اثر انگشت کند.

قضات ایالات متحده قبلا به مقامات قدرت داده بودند تا افراد را مجبور کنند تا موبایل ها را با استفاده از اسکن بیومتریک باز کنند، حتی اگر آنها مجبور نباشند پسورد را تحویل دهند."فوربس" گزارش می‌دهد حکم جدید می گوید همه کد های عبور برابر است، این حکم "بالقوه" نامیده شده است .

این حکم از دادگاه منطقه ای ایالات متحده  در ناحیه شمالی کالیفرنیا، که در آن یک حکم جستجو برای اموال اوکلند رد شد، می آید. پلیس بخاطر تحقیقات جرایم جاسوسی فیس بوک، با استفاده از اسکن بیومتریک، به تلفن ها در این ملک دسترسی پیدا کرد. قاضی می گوید، حتی با یک تضمین، مقامات دولتی نمی توانند مردم را با استفاده از اسکن های صورت، اثر انگشت یا عنبیه محکوم کنند تا رمز موبایل ها را باز کنند. رمز عبور و اسکن بیومتریک می توانند برای ورود به دستگاه ها مورد استفاده قرار گیرند و باید با یکدیگر در برابر قانون برابر باشند. اگر کسی نمی خواهد رمز گوشی خود را بگوید، نمی شود گوشی او را به اجبار با اثر انگشت وی باز کرد.

منبع: ایمن شناسامطالب مرتبط