021-22222711 info@pdnco.ir

فناوری بلاک‌ چین، این‌بار در فیس‌بوک

خبرها حاکی از آن است که به زودی اینستاگرام نیز به استفاده از این فناوری روی خواهد آورد.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | فناوری بلاک‌ چین، این‌بار در فیس‌بوک

فیس بوکfacebook  یک گروه اختصاصی را در شرکت مامور توسعه فناوری بلاک چین کرده است. البته خود facebook هنوز به طور رسمی در این زمینه اطلاع رسانی نکرده است. استفاده از بلاک چین به تمرکززدایی از روش های حال حاظر ذخیره سازی اطلاعات و افزایش امنیت ابزار ذخیره سازی اطلاعات منجر می شود و بستری برای تبادل ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هم محسوب می شود.

هنوز دقیقا مشخص نیست هدف فیس بوک از تمرکز بر روی این فناوری چیست. بعضی کارشناسان می گویند facebook به دنبال ارتقای زیرساخت های خود در حوزه پرداخت الکترونیک است و در مقابل برخی دیگر می گویند قرار است در بستر این فناوری ابزار تازه ای برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ابداع شود. رهبری این گروه چند نفره را دیوید مارکوس بر عهده دارد که قبلا ریاست شرکت پی پال را هم بر عهده داشت و در ماه های گذشته هم مدیریت برنامه پیام رسان فیس بوک را در دست داشت. وی از تجارب زیادی در زمینه ارائه خدمات مالی و تبادل ارزهای دیجیتال برخوردار است

برخی منابع  می گویند ممکن است استفاده از این فناوری در ماه های آینده در اینستاگرام هم در دستور کار قرار بگیرد. هر چند در این زمینه هیچ قطعیتی وجود ندارد.

پایانه‌های داده‌ای نوینمطالب مرتبط