021-22222711 info@pdnco.ir

سرویس ابری کمپانی آمازون در برابر کمپانی مایکروسافت

آمازون در خدمات ابری و کلاد از بزرگترین رقیب خود مایکروسافت گوی رقابت را ربوده است.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | سرویس ابری کمپانی آمازون در برابر کمپانی مایکروسافت

سرویس های ابری این روزها مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند و از اقبال عمومی در جهان برخوردارند،به طوری‌که رقابت تنگاتنگی نیز میان غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری درگرفته است که نشان می‌دهد آینده و سرنوشت تکنولوژی در جهان وابستگی بسیار زیادی به سرویس‌های ابری خواهد داشت.

بر اساس تازه ترین آمارها و گزارش های منتشر شده در وب سایت دی نت، وب سرویس مبتنی بر خدمات ابری سایت آمازون در مقایسه با سرویس آژور مایکروسافت که سال های متمادی است که با تکیه بر هوش مصنوعی خدمات ابری ارائه می‌دهد از سهم بیشتری در بازار برخوردار بوده و درامد آن نیز هر ساله رو به فزونی است.


 

وب سرویس آمازون (AWS) در سه ماهه منتهی به سال نو میلادی، ۷.۴۳ میلیارد دلار فروش خالص برای این شرکت بزرگ آمریکایی به درآمد داشته است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد رشد و افزایش داشته است. این میزان فروش ۲.۲ میلیارد دلار از درآمد عملیاتی این شرکت را تشکیل می‌دهد که برابر با دو سوم درآمد عملیاتی کل شرکت بوده است و یک رشد ۶۱ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.
به عنوان مثال، درآمدزایی شرکت آمازون به لطف سرویس‌های ابری و کلاد این شرکت، در یک مدت زمان سه ماهه، بسیار بیشتر از آن چیزی که تحلیلگران وال‌استریت برآورد کرده بودند، گزارش شد و همین امر نیز موجب شد تا بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران نظر خود را نسبت به آمازون و مایکروسافت و آنالیزهای خود تغییر دهند.

با تمام این موراد می‌توان عنوان کرد صحنه ی نبرد میان غول های تکنولوژی در زمینه ی خدمات ابری، هم اکنون آمازون حرف اول را می‌زند و بعد از آن نیز مایکروسافت با پلتفرم آژور، در رتبه دوم قرار گرفته است.


 

منبع:ایتنا

 

 مطالب مرتبط