021-22222711 info@pdnco.ir

عرض اندام چین در زمینه ی هوش مصنوعی در مقابل آمریکا

کشور چین به زودی گوی سبقت را در زمینه ی هوش مصنوعی از کشور آمریکا خواهد ربود

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | عرض اندام چین در زمینه ی هوش مصنوعی در مقابل آمریکا

دولت چین در سال 2017 اعلام کرد که تا سال 2030 در زمینه ی هوش مصنوعی از آمریکا پیشی خواهد گرفت.اما طبق تحقیقات انجام شده این اتفاق یک دهه زودتر به حقیقت می‌پیوندد.

پیش از این و طی سال ۲۰۰۶ هم تعداد مقالات چین در زمینه هوش مصنوعی از ایالات متحده فراتر رفت اما منتقدان خاطر نشان کرده‌اند که این مقدار لزوما به معنای کیفیت بالاتر نیست. از سوی دیگر، چین همیشه با چالش جعلی بودن مقالات روبرو بوده و قطعا موضوع هوش مصنوعی نیز از این قضیه جدا نیست. به همین خاطر تعدادی از محققان باور داشتند افزایش پیدا کردن تعداد مقالات لزوما به معنای پیشی گرفتن چین از آمریکا نیست.
تحقیقات جدید حاکی از ان است که مقالات تحقیقاتی چین در زمینه ی هوش مصنوعی به زودی از آمریکا پیشی می‌گیرد.این اتفاق با سرمایه گذاری های هنگفت چین در بخش آموزش و صنعت در حال رخ دادن است.

محققان موسسه Allen Institute دریافتند که سهم آمریکا از این مقالات از ۴۷ درصد در سال ۱۹۸۲ به کمتر از ۲۹ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است. از سوی دیگر سهم چین در این زمینه افزایش پیدا کرده و به ۲۶.۵ درصد طی سال گذشته رسیده است.
البته بر اساس تحقیقات تازه‌ای که از سمت موسسه Allen Institute صورت گرفته نشان می‌دهد که مقالات ثبت شده از سمت چینی‌ها تاثیر به‌سزایی روی پیشرفت هوش مصنوعی در این کشور گذاشته است.

در همین راستا، مدتی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده حکمی را امضا کرد که بر اساس آن دستگاه های دولت فدرال موظف شدند منابع بیشتری را به پژوهش، ترویج و آموزش هوش مصنوعی اختصاص دهند.

منبع: دیجیاتومطالب مرتبط