021-22222711 info@pdnco.ir

فروش دامین مرتبط با ارز مجازی به قیمتی باورنکردنی

فروش دامین مرتبط با ارز مجازی به قیمتی باورنکردنی

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | فروش دامین مرتبط با ارز مجازی به قیمتی باورنکردنی

ارز مجازی

دامنه ارزشمند Crypto.com که مالک آن در برابر پیشنهادهای خرید به شدت مقاومت می کرد، در نهایت با قیمتی هنگفت به فروش رفت.

با گسترش ناگهانی استخراج و خرید فروش ارزهای مجازی به یکباره تمامی دامنه های اینترنتی مرتبط به آنها ارزش چشمگیری پیدا کردند. واژه ارز مجازی در زبان انگلیسی معادل cryptocurrency است و یکی از این دامنه های معروف Crypto.com است که مالکیت آن از سال ۱۹۹۳ میلادی در دست یکی از محققان برجسته رمزشناسی به نام «مت بلیز» قرار داشته است.

در سال های اخیر فعالان حوزه ارز مجازی بارها پیشنهادهای وسوسه کننده ای را برای خرید این دامنه به مت بلیز داده اند که همه آنها به در بسته خورده بود. علاوه بر این او استفاده از واژه اختصاری crypto برای cryptocurrency مورد انتقاد قرار داده و اعتقاد داشت که این عبارت همیشه مخفف cryptography (رمزنگاری) بوده است. 

با این حال ظاهرا وی نهایتا در برابر خواسته این شرکت ها تسلیم شده و دامنه خود را به کمپانی «موناکو» واگذار کرده که توکن های MCO و کارت های نقدی مبتنی بر ارز مجازی «ویزا» را ارائه می کند. اهمیت خرید دامنه آنقدر زیاد است که این شرکت پس از تملک دامنه مذکور، برند خود را به Crypto.com تغییر خواهد داد.

رقم پرداخت شده در این معامله مهم دنیای مجازی اعلام نشده اما عرضه کنندگان دامنه ارزش آن را بین ۵ تا ۱۰ میلیون دلار برآورد کرده اند. پیش از این دامنه Eth.com که بیشتر در مورد اتریوم کاربرد دارد، به قیمت ۲ میلیون دلار به فروش رفته بود.

منبع: دیجیاتومطالب مرتبط