021-22222711 info@pdnco.ir

جستجوگر DuckDuckGo در برابر google

آمارها نشان می‌دهند که رتبه نخست بیشترین استفاده کاربران اروپایی از موتورهای جستجو به شرکت DuckDuckGo تعلق گرفته است.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | جستجوگر DuckDuckGo در برابر google

خبرهای تازه منتشر شده حاکی از انتشار اسامی پرکاربردترین و محبوب ترین موتورهای جستجو در اروپا به جز گوگل می‌باشد که نشان می‌دهد کاربران اروپایی تمایل زیادی به جایگزینی گوگل با سایر موتورهای جست‌وجو دارند.

طی اخبار تازه منتشر شده اتحادیه اروپا چندی پیش اعلام کرد که گوگل در اقداماتی انحصارگرایانه تاکنون جلوی پیشرفت سایر موتورهای جست‌وجو و استفاده گسترده کاربران اروپایی از آنها را گرفته و باید از این پس با ارائه حق انتخاب در گوشی های اندرویدی، به کاربران اجازه داده شود تا خودشان موتور جست‌وجو موردعلاقه خود را انتخاب کنند.

طبق خبرهای منتشر شده سایت  gsmarena، به نظر می رسد که موتور جست‌وجو داک داک گو (DuckDuckGo) بعد از جریمه گوگل و تصویب قانون مربوط به موتورهای جست‌وجو موفق شده تعداد بسیار زیادی از کاربران اروپایی گوشی های هوشمند اندروید را مجذوب خود کرده و  جایگاه اول فهرست محبوب ترین و پرکاربردترین موتور جست‌وجو را در این قاره سبز به خود اختصاص دهد.

مطابق اطلاعات فهرست ذیل، به وضوح می‌توان دریافت که رتبه نخست بیشترین استفاده کاربران اروپایی از موتورهای جستجو به شرکت DuckDuckGo تعلق گرفته است.

 


همچنین از دیگر موتورهای جست‌وجو محبوب در اروپا می توان به Info.com، یاندکس، بینگ، PrivacyWall، Qwant، GMX و Seznam اشاره کرد.

نکته قابل تامل این است که موتور جستجو بینگ که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است فقط در کشور انگلستان طرفدار دارد.

منبع: ایتنامطالب مرتبط