021-22222711 info@pdnco.ir

دنیای esim را بیشتر بشناسیم.

بررسی ای‌سیم کارت با ویژگی عدم جداشدگی از گوشی هوشمند و پشتیبانی تماس در تمامی کشور‌ها

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | دنیای esim را بیشتر بشناسیم.

با معرفی گوشی‌های آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس در سال گذشته توسط اپل و بهره مندی آنها از قابلیت پشتیبانی از سیم کارت ای سیم (eSIM)، این تکنولوژی به طور جدی تری توسط کاربران و کارشناسان دنبال شد تا تفاوت آن با سایر سیمکارت‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

 
 

 با توجه به گزارشات به دست آمده، واژه سیم‌کارت ای‌سیم(eSIM) به‌معنای سیم‌کارت قابل ادغام و مخفف عبارت (Embedded Subscriber Identity Module) است و همانطور که از نامش پیداست، بخش جداناپذیری از برد اصلی گوشی هوشمند موردنظر به حساب می‌آید. سیم کارت ای‌سیم به معنای یک سیم‌کارت یکپارچه با گوشی هوشمند است و معنای آن این است که دیگر سیم‌کارت فیزیکی قابل خروج از گوشی هوشمند نخواهد بود و اپراتور مربوطه در کشورهای محل سکونت باید از آن پشتیبانی کند.

البته گزارش‌ها از این حاکیست که نسخه مخصوص بازار چین از این دو مدل گوشی آیفون همانند سایر گوشی‌های دو سیم‌کارته معمولی است اما در نسخه سایر کشورها به‌نظر می‌رسد که از یک سیم‌کارت فیزیکی و یک ای‌سیم بهره خواهد گرفت. استفاده از سیم‌کارت ای‌سیم مستلزم پشتیبانی اپراتورها از این نوع سیم‌کارت است که در حال حاضر تنها در ۹ کشور جهان امکانات و زیرساخت‌های لازم آن وجود دارد.

 

کشور‌هایی که نامشان در لیست استفاده کنندگان از این سیم‌کارت است شامل
اتریش، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هند، اسپانیا، انگلیس و ایالات متحده آمریکا می‌شوند و به نظر می‌رسد که تنها کاربران ساکن در کشورهای مذکور قادر خواهند بود از این نسخه‌های دو سیم‌کارته گوشی‌های آیفون ۲۰۱۸ بهره‌مند شوند.

بر اساس گزارش‌های بدست آمده، محبوبیت سیم‌کارت ای‌سیم، انتظار اضافه شدن تعداد بیشتری از کشور‌های جهان در لیست استفاده‌کنندگان از این محصول را نشان می‌دهد.

از مزیت‌های مهم این فناوری برای شرکت‌های تولیدکننده موبایل عدم نیاز به فضای جداگانه در کناره یا پشت گوشی برای قرار گرفتن سیم کارت معمولی که ماحصل آن باز بودن دست طراحان برای ارائه‌ی طرح‌های زیبا، سبک و جذاب برای گوشی‌های هوشمند می‌باشد.

یکی از بزرگترین مزایای این فناوری برای شرکت‌های تولیدکننده موبایل آن است که دیگر نیازی نیست فضای جداگانه‌ای را در کناره یا پشت گوشی برای قرار گرفتن سیم‌کارت‌های معمول تعبیه کنند که این در نهایت دست آن‌ها را برای طراحی‌های زیبا، سبک و جذاب گوشی‌های هوشمند باز می‌گذارد و طراحی حاشیه و کناره‌های گوشی‌ها می‌تواند با پشتیبانی از این قابلیت نازک‌تر و باریک‌تر از قبل شود.

در این روش تعویض و جابه‌جایی سیم کارت در کمتر از چند ثانیه طول می‌کشد و برای راه اندازی و اطمینان از برقراری شبکه نیازی نیست با کسی تماس گرفته شود.

 

از مزیت‌های مهم این سیم کارت متوجه کاربرانی است که به طور مداوم به خارج از کشور سفر می‌کنند و با رسیدن به کش.ور مقصد نیازی به تعویض سیم کارت خود ندارند و این به معنی کاهش هزینه و زمان جهت خریداری سیم کارت‌های محلی کشور‌های گوناگون در سفر‌های مختلف است. همچنین اپراتور‌ها نیز از صرف هزینه گزاف و اضافی جهت تولید سیم کارت معاف می‌شوند.

بدین‌ترتیب شما با بهره‌مندی از فناوری سیم‌کارت ای‌سیم، دیگر نیازی به همراه داشتن تعداد زیادی سیم‌کارت محلی نخواهید داشت بلکه شما قادر خواهید بود تنها با یک تماس با اپراتور یا از طریق یک اپلیکیشن، شبکه موبایلی خود را با توجه به موقعیت جغرافیایی جدید خود انتخاب کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید.

منبع: ایتنامطالب مرتبط