021-22222711 info@pdnco.ir

استفاده از عکس سیستم تشخیص چهره‌ی ۳۰ گوشی هوشمند را فریب داد

قابلیت تشخیص چهره در بسیاری از گوشی های هوشمند امروزی وجود دارد در حالی که تعدادی از دانشمندان طی تحقیقات خود متوجه شدند این سیستم چندان هم قابل اعتماد نیست

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | استفاده از عکس سیستم تشخیص چهره‌ی ۳۰ گوشی هوشمند را فریب داد

بیشتر دستگاه های تلفن همراه امروزی از سیستم تشخیص چهره بهره مند میباشند.این سیستم که با استفاده از دوربین، چهره‌ی فردی که قصد باز کردن قفل گوشی دارد را تحلیل کرده و سپس گوشی را قفل گشایی می‌نماید. این در حالی است که این سیستم امنیتی چندان قابل اعتماد نیست و در آزمایشی که توسط یک گروه آلمانی صورت گرفته مشخص شده که بیش از ۳۰ مدل گوشی هوشمند را می‌توان دور زد.


این گروه آلمانی بعد از ارزیابی بیش از ۱۱۰ دستگاه متوجه شد که سیستم امنیتی تشخیص چهره در ۴۲ دستگاه با استفاده از یک عکس با کیفیت قابل دور زدن هستند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که این گروه در ارزیابی‌های خود مدل‌های دو سیم کارت و منطقه‌ای را چند بار شمرده که می‌توان با این تفاسیر به این نتیجه رسید که تعداد واقعی شکست‌ها ۳۰ عدد باشد.

لیست کامل گوشی‌های ارزیابی شده:


بیشتر این تلفن‌ها البته دستگاه‌های میان رده هستند اما تعدادی از پرچمداران نیز در این لیست حضور دارند. در این بین می‌توانیم به HTC یو 11 پلاس، هواوی P20 پرو و سونی اکسپریا XZ2 اشاره کنیم.
در این لیست به گوشی‌هایی هم اشاره شده که حتی با تصاویری ساده گول می‌خورند. جالب اینجاست که در این لیست نام‌های آشنا و تولید کنندگان قدرتمندی به چشم می‌خورند. مثل بلک بری، آلکاتل، هواوی، لنوو، نوکیا، سونی و شیائومی.
تعدادی از گوشی‌ها هم موفق شدند با موفقیت این تست را پشت سر بگذارند. گوشی‌هایی مثل آلکاتل 3V، آنر 10، HTC یو 12 پلاس، سری هواوی میت 20، وان پلاس 5T، وان پلاس 6 و پرچمداران ۲۰۱۸ سامسونگ. علاوه بر این، همه‌ی آیفون‌های سال ۲۰۱۸ نیز موفق شدند از آزمایش یاد شده سربلند بیرون بیایند.
در این بین البته لیست سومی هم قرار دارد که علی رغم آنلاک شدن با استفاده از عکس، تنظیمات پیچیده‌تری دارند که تا حدی آن را قابل قبول می‌کند. این گوشی‌ها پرچمداران سال ۲۰۱۸ ال جی و آنر 7A هستند.

منبع:دیجیاتومطالب مرتبط