021-22222711 info@pdnco.ir

فیسبوک تکنولوژی کاهش حجم تصاویر خود را در اختیار همگان گذاشت

فیس بوک در اقدامی کم نظیر تکنولوژی کاهش حجم تصاویر خود را در اختیار عموم قرار داد تا شرکت های دیگر از آن در محصولات خود استفاده کنند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | فیسبوک تکنولوژی کاهش حجم تصاویر خود را در اختیار همگان گذاشت

فیس بوک در اقدامی کم نظیر ابزار کوچک کننده ی حجم تصاویر خود را به صورت متن باز در اختیار عموم قرارداده تا سایر کمپانی ها نیز بتوانند از ان استفاده کنند.


 

بیشتر اپلیکیشن‌ها عکس‌هایی که شما آپلود می‌کنید را فشرده می‌کنند. به همین دلیل دوربین‌ بهتر به معنا حجیم‌تر بودن فایل عکس‌‌ها بوده و هر چقدر که فایل عکس شما بزرگ‌تر باشد، دیتای بیشتری مصرف شده و شما هم باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانید. حال و با انتشار ابزار فیسبوک برای کوچک‌تر کردن حجم عکس‌ها که Spectrum نام دارد باید منتظر استفاده از تکنولوژی این ابزار در سایر اپلیکیشن‌ها باشیم.


البته فیسبوک چندان هم به خاطر عملکرد خوبش در کم کردن حجم عکس‌ها شناخته نمی‌شود و بارگذاری عکس‌ها در این شبکه اجتماعی معمولا با تلف شدن مقدار زیادی وقت همراه است. حال باید منتظر ماند و دید که با عرضه این تکنولوژی به صورت متن باز، سایر کمپانی‌ها توانایی گرفتن خروجی بهتر از آن را خواهند داشت یا خیر. فیسبوک اعلام کرده که این تکتنولوژی با کم کردن 15 درصد حجم عکس ها کیفیت آن ها را به صورت قابل قبولی حفظ میکند. ین پروژه هم اکنون از طریق سایت گیت هاب قابل دریافت است.

منبع:دیجیاتو
 مطالب مرتبط