021-22222711 info@pdnco.ir

فناوری جالب احراز هویت با میزان فشار انگشت

این فناوری جالب در صورتی‌که فشار انگشت بالا باشد، اجازه دسترسی به فایل های حساس یا ورود به مناطق امن داده نمی شود.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | فناوری جالب احراز هویت با میزان فشار انگشت

محققان وزارت دفاع آمریکا مشغول پروژه‌ای هستند که با کارگذاشتن حسگرهایی در موبایل شیوه راه رفتن فرد و میزان فشار دست او را برای احراز هویت وی به کار می گیرد.

وزارت دفاع آمریکا مشغول سرمایه گذاری برای پروژه ای ست که شامل کارگذاری حسگرهایی در موبایل است تا بتوان با کمک آن هویت افراد را احراز کرد.
این فناوری به پرسنل نظامی و کارمندان دولتی اجازه دسترسی به فایل های حساس در موبایل و رایانه را می دهد یا به آنها اجازه می دهد وارد یک واحد امن شوند.
جالب آنکه این فناوری تا چند سال دیگر در بیشتر بازارهای موبایل ارائه می شود.

در همین راستا شرکت های تولید کننده موبایل این فناوری را در نیمه رساناهای خود قرار می دهند. البته هنوز اعلام نشده  کدام شرکت های سازنده موبایل  و تهیه کننده قطعات در این پروژه شرکت می کنند.  اما به گفته آنان این فناوری را می توان در بیشتر دستگاه های موبایل به کار برد.

استیو والاس مدیر فنی سازمان DISA (یکی از بخش های پنتاگون) می گوید: به هرحال فناوری مذکور به دنبال نشانگرهایی خاص برای احراز هویت فرد است مانند فشار دست و میزان تنش مچ کاربر هنگامیکه موبایل را در دست خود دارد و  تحلیل راه رفتن کاربر برای شناسایی فرد. درمرحله بعد این نشانگرها ترکیب می شوند و به هرفرد یک «نمره ریسک» می دهند. اگر این نمره ریسک پایین باشد، هویت فرد تایید می شود اما اگر بالا باشد به کاربر اجازه دسترسی به فایل های حساس یا ورود به مناطق امن داده نمی شود.
این پروژه که هنوز نامگذاری نشده توسط یک شرکت خصوصی با بودجه DISA انجام می شود.

محققان امیدوارند این سیستم جایگزین کارت های دسترسی یا کارت هویت شود. عملکرد سیستم های مورد بحث نیز مشابه کارتهای دسترسی است. به عبارت دیگر این سیستم اطلاعات رمزگذاری شده را به وسیله یک ماشین به اشتراک می گذارد تا هویت فرد تایید شود.
 قرار است این شرکت خصوصی ۵۷ نمونه اولیه از این فناوری را تا پاییز امسال در اختیارDISAقرار دهد.

 مطالب مرتبط