021-22222711 info@pdnco.ir

ابزار جدید گوگل کروم در برابر هکرها

گوگل کروم در حال کار کردن بر روی قابلیتی است که به کاربران در مورد سرقت پسوردشان اطلاع ‌رسانی می‌کند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | ابزار جدید گوگل کروم در برابر هکرها

شرکت بزرگ گوگل در گزارش تازه ای اعلام داشته است که برای تامین امنیت کابرانش گام تازه ای خواهد برداشت.این کمپانی بزرگ در همین خصوص اعلام داشته که مرورگر محبوب کروم، ویژگی های جدیدی به ابزار Check Password اضافه داشته که به سرقت رفتن رمز عبور و زمان این سرقت را به کاربران اطلاع می‌دهد.

برای روشن شدن قضیه باید بگوییم از سال 2008 بیش از 2 میلیارد رمز عبور به سرقت رفته و سرقت این پسورد ها پیامد های برای کاربران بسیار گران تمام می‌شود.


  

 

 در همین رابطه کورت توماس،یک محقق امنیت سایبری می‌گوید ابزار Check Password می‌تواند تا 10 برابر شما را بیشتر در مقابل حملات هکر و به سرقت رفتن رمز  عبورتان بیمه کند!

مرورگر کروم حدود 62 درصد بازار مرورگرها را در اختیار داشته و حالا با اضافه کردن افزوده ی Check Password  میتواند کابران بیشتری را ترغیب کند برای محافظت از اطلاعات شخصی خود نیز شده از این مرور گر استفاده کنند.

به گفته کارشناسان، ابزار Check Password نه تنها برای اطلاع از رمزعبورهای سرقت شده کاربرد دارد،بلکه که قابلیت مدیریت پسوردها را نیز دارد. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر روشن می‌شود که در سال 2012 هکرها اعلام کردند که به حساب کاربری لینکدین مارک زاکربرگ (موسس فیس بوک) نفوذ کرده و با استفاده از همان رمز عبور توانسته بودند به اکانت شخصی توییتر وی نیز دسترسی پیدا کنند.

منبع:ایتنا