021-22222711 info@pdnco.ir

خرید های خود را با جیمیل ردیابی کنید.

گوگل با استفاده از ایمیل‌های تأییدیه ارسال‌شده به‌حساب کاربری جیمیل افراد، فهرستی از خریدهای آنلاین آنها را نگهداری کرده است.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | خرید های خود را با جیمیل ردیابی کنید.

اخیرا اخباری از شرکت گوگل منتشر شده که از خدمت جدید سرویس جیمیل می‌گوید.بر اساس این امکان جدید خرید های آنلاین افراد با تاییدیه هایی که در جیمیل خود دریافت می‌کنند نگهداری می‌شود.تا جایی که کاربران حتی می‌توانند تراکنش های 5 سال اخیر خود را نیز مشاهده و به آن ها دسترسی داشته باشند.


گوگل در صفحه این تراکنش‌ها اظهار داشته است که: «تنها شما می‌توانید خریدهایتان را مشاهده کنید. گوگل از حریم خصوصی و امنیت شما محافظت می‌کند.»

هر چند این تراکنش ها قابل‌حذف شدن هستند و گوگل در سه مرحله ساده، انجام این کار را آموزش می‌دهد اما در عمل به نظر می‌رسد که حذف این تراکنش‌ها پیچیده‌تر از چیزی هست که گوگل ادعا می‌کند.

مراحل حذف تراکنش به این صورت است که روی خرید انجام‌شده کلیک کنید و در این شرایط فهرستی از مواردی که در آن تراکنش خریداری کرده‌اید برایتان آورده می‌شود.
سپس می‌توانید با کلیک روی دکمه "I" اطلاعات مرتبط با آن را به دست بیاورید و سپس روی گزینه " where's this from?" کلیک کنید تا جایی که از آن خرید کرده‌اید را نشان بدهد.

اگر خرید یادشده در جیمیل شما پیدا شود، گوگل به شما خبر می‌دهد بعد از آن می‌توانید میان دو گزینه " got it" به معنی متوجه شدم یا "view email" به معنی مشاهده ایمیل یکی را انتخاب کنید. سپس به‌حساب کاربری جیمیل ورود خواهید کرد، ایمیل موردنظر بارگذاری می‌شود و می‌توانید کاملاً آن را پاک کنید.تراکنش یاد شده تنها در این صورت از تاریخ خرید های شما پاک می‌شود.قابل ذکر است که گوگل حتی خرید هایی که با استفاده از سرویس هایی مانند گوگل اکسپرس،گوگل پلی استور و دستیار گوگل انجام شود را ردیابی می‌کند.
 
گوگل همچنین اعلام کرده است که هدف این صفحه کمک به ردیابی اطلاعاتی افراد از خریدهایی که داشته اند می‌باشد.همچنین در اظهاریه ای عنوان کرده است که : «ما از اطلاعات پیام‌های جیمیلتان برای تبلیغات نمایش داده شده استفاده نمی‌کنیم و این شامل رسیدها و تأییدیه‌های نمایش داده‌شده در صفحه خریدها نیز می‌شود.»

منبع: ایتنا
 مطالب مرتبط