021-22222711 info@pdnco.ir

آموزش مسدود کردن وب سایت در کروم

آموزش روش هایی برای مسدود و محدود کردن وب سایت ها در مرورگر کروم

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | آموزش مسدود کردن وب سایت در کروم

افراد بسیاری به دلیل تجربه های شخصی بد یا موضوعات دیگر تمایل به محدود کردن و مسدود کردن سایت ها دارند.این موضوع زمانی بیشتر مورد اهمیت قرار می‌گیرد که کودکان دسترسی نامحدودی به اینترنت و صفحات وب داشته باشند.در ادامه به بررسی راه حل هایی میبپردازیم که برای محدود و مسدود کردن وب سایت ها کمک می‌کنند.

 

استفاده از افزونه ی “Block Site"
اولین راه برای مسدود کردن وب‌سایت که در مرورگر کروم قرار گرفته است، استفاده از افزونه "Block Site" در کروم است.
با دانلود این افزونه و نصب آن می‌توان آیکون "Block Site"را در بالای مرورگر مشاهده کرد.

در صورتی که به سایتی برخورد کردید که تمایل داشتید آن را مسدود یا به عبارتی بلاک کنید، روی این آیکون کلیک کنید و روی دکمه "Blok this Site" کلیک کنید. بر خارج کردن سایت از حالت مسدود می‌توانید روی آیکون افزونه بروید. روی لیست Edit کلیلک کنید و در نهایت روی علامت منفی کنار سایت مسدود شده بزنید تا مسدودیت سایت برطرف شود.
 
استفاده ابزار UBlacklist برای بستن سایت‌های مرورگر کروم

UBlacklist هم یکی دیگر از افزونه‌های قدرتمند کروم است که که در مسدود سازی محتوای مورد نظر شما را یاری می‌کند.قابلیت بالقوه ی این افزونه این است که می‌توان وب‌سایت‌ها را از روی نتایج جست‌وجو کرد. در صورتی که روی دکمه کناری نتایج جست‌وجو کلیک کنید می‌توانید وب‌سایت را مسدود نمایید.

  
استفاده از نرم‌افزارهای کنترل والدین برای بستن سایت‌ها در کروم
روشی دیگری که در مسدودسازی سایت‌ها استفاده می‌شود به کارگیری نرم افزارهای کنترل والدین می‌باشد که از معروف ترین آن ها می‌توان به “Net Nanny” می‌باشد

ابتدا وب‌سایت مورد نظر را باز کنید. در صورتی که می‌خواهید آن را مسدود کنید. آن را به سایت‌های محدود شده اضافه کرده سپس وارد تنظیمات مرورگر شده و دکمه Advanced را انتخاب کنید و در منوی Advanced ، بر روی System کلیک کنید، در صفحه System روی گزینه "open proxy settings" کلیک کنید. در نهایت به زبانه Security بروید و Restricted Sites را انتخاب نمایید.

سپس روی دکمه ی Sites بر روی سیات های محدود کلیک کرده و آدرس سایتی که می‌خواهید مسدود شود در پنجره ی باز شده کلیک نمایید.

منبع:ایتنا
 مطالب مرتبط