021-22222711 info@pdnco.ir

مایکروسافت و ارتقای وجهه هوش مصنوعی و وسیله های تشخیص تصویر

هوش مصنوعی طیف زیادی از تکنولوژی‌ها را دربرمی‌گیرد، اما شاید مهم‌ترین مثال‌های آن مایکروسافت کورتانا و سیری و باشد.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | مایکروسافت و ارتقای وجهه هوش مصنوعی و وسیله های تشخیص تصویر

 

مایکروسافت اعلام کرد بهبودهایی را در ابزارهای هوش مصنوعی خود صورت داده و قصد دارد این کار را از طریق تمرکز بر تشخیص چهره، طبقه‌بندی سفارشی تصویر و شناخت نهادهای مهم انجام دهد.
هدف از طراحی سه سرویس بروزرسانی‌شده- Custom Vision Service، Face API و Bing Entity Search- آسان‌تر نمودن استفاده از هوش مصنوعی برای شرکت‌هایی است که نمی‌توانند از یک دانشمند علوم داده استفاده کنند. تعداد متخصصان هوش‌مصنوعی در حال حاضر بسیار محدود بوده و پرداختی به این افراد نیز کم نیست.

دانشگاه هوش مصنوعی مایکروسافت یکی از چندین طرحی است که این شرکت برای مقابله با کمبود نیروی ماهر در زمینه هوش مصنوعی در نظر دارد و این در حالی است که رقابت شدیدی میان شرکت‌های فناوری برای استخدام افراد نخبه در این زمینه وجود دارد.
 
Custom Vision Service در حال حاضر در حالت بتا است و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا ابزارهای طبقه‌بندی تصویر را بکار گرفته و نیازی به ساخت مدل‎های هوش مصنوعی نداشته باشند. مایکروسافت، استفاده از این برنامه را در حالت پیش‌نمایش عمومی قرار داده است.

مدل‌هایی که با استفاده از Custom Vision Service ساخته می‌شوند، از فضای کلود مایکروسافت نشأت می‌گیرد. Face API مایکروسافت نیز بروزرسانی شده و امکان تشخیص چهره و تمایز میان افراد مختلف را در اختیار میلیون‌ها کاربر خود قرار می‌دهد.
 
هوش مصنوعی، اصطلاحی گسترده است که طیف زیادی از تکنولوژی‌ها را دربرمی‌گیرد، اما شاید مهم‌ترین نمونه آن کورتانا  و سیری باشد.
اما افق هوش مصنوعی گسترده‌تر بوده و تکنولوژی‌هایی نظیر پردازش طبیعی زبان و توانایی یادگیری ماشین است که این خود نیز کاربردهای زیادی از جمله شخصی‌سازی محصول، جلوگیری از حملات سایبری، تحقیقات پزشکی و حتی پیشگویی پیش‌بینی آینده را دربردارد.مطالب مرتبط

نظرتان را ارسال کنید:

تصویر امنیتی