021-22222711 info@pdnco.ir

تاکسی «اوبر» ارز دیجیتال ارائه می‌کند

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | تاکسی «اوبر»  ارز دیجیتال ارائه می‌کند

گرت کمپ (Garrett Camp) بنیانگذار یک صندوق شتاب‌دهنده‌ی استارت‌آپی تحت عنوان Expa نیز می‌باشد. او می‌خواهد ارز دیجیتال اوبر، با نام Eco را به بازار عرضه کند. گرت کمپ میخواهد که ایکو (Eco) به عنوان یک ابزار پرداختی جهانی در تراکنش های روزانه مورد استفاده قرار بگیرد.

به نقل از خبرگزاری تک‌کرانچ، در فروش ابتدایی ایکو یک تریلیون token عرضه خواهد شد. نیمی از این توکن ها به یک میلیارد کاربر تاییدشده‌ای که اول از همه ثبت نام کنند، داده می‌شود. ۲۰ درصد از نیم دیگر این توکن ها به دانشگاه‌هایی اعطا می‌شود که node قابل اعتماد را اجرا کرده اند، ۱۰ درصد به مشاوران، ۱۰ درصد دیگر به شرکاء استراتژیک، و ۱۰ درصد هم به یک بنیان تازه تاسیس برای ساخت و برقرارنگه‌داشتن شبکه‌ی ایکو واگذار خواهد شد. البته کمپ و گروهی از شرکاء او که به Expa وابسته هستند، به بودجه ی عملیاتی این بنیان ۱۰ میلیون دلار دیگر نیز اختصاص خواهند داد. طبق گزارش اولیه یا وایت‌پیپری که برای ایکو ارائه شده، بهبود چند مسئله‌ در حوزه ارزهای دیجیتال جزو برنامه کاری ایکو است.

این ارز تنها از گره های قابل اعتماد برای حمایت از شبکه و تایید تراکنش ها استفاده خواهد کرد، یک فرد ناشناس نمی تواند (آن‌طور که در شبکه ی بیت کوین ممکن است) یک گره را اجرا یا تراکنشی را تایید کند. این ویژگی جلوی حملات ۵۱ درصدی و کلاهبرداری ها را گرفته، و همچنین به منزله این خواهد بود که ارز دیجیتال اوبر تماما متمرکز نیست..

میزان ذخیره کل بزرگی برای ایکو در نظر گرفته شده است. (این میزان در عرضه اولیه توکن ایکو در حدود یک تریلیون خواهد بود.) برنامه های وبی ایکو و اپلیکیشن های آن نیز ساده خواهند بود. تمام این ها کاربر محور (user friendly) بودن ایکو را نشان می‌دهد.

همچنین، وجود نسخه web و اپلیکیشن تلفن همراه نشان دهنده این است که پلتفرم ایکو می‌خواهد دسترسی به کیف پول را برای کاربران ساده تر کند، بدون توجه به اینکه توانایی فنی آن ها در چه حد است.

یکی دیگر از هدف های این ارز، کم مصرف بودن آن است، یعنی اینکه برای تایید تراکنش ها و توکن سازی انرژی کمتری استفاده کند. لازم به ذکر است بدانید که رئیس و مدیر عامل اجرایی جدید اوبر، یک ایرانی است. مجموعه‌ی اوبر در سال ۲۰۱۷ به دارا خسروشاهی سپرده شده است.مطالب مرتبط

نظرتان را ارسال کنید:

تصویر امنیتی