021-22222711 info@pdnco.ir

فناوری جدید هوش مصنوعی تایپ را از گوشی های هوشمند حذف خواهد کرد.

این احتمال وجود دارد که کیبورد موجود در صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند حذف شود و جای خود را به قابلیت‌ها و گزینه‌های جدید هوش مصنوعی بدهد.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | فناوری جدید هوش مصنوعی تایپ را از گوشی های هوشمند حذف خواهد کرد.

دنیای گوشی های هوشمند و تبلت ها مملو از کیبوردهای مجازی است که یکایک ما آن را تجربه کرده ایم.محققان موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره جنوبی به تازگی به فکر کیبورد مجازی افتاده اند که تمام چهارچوب های از پیش تعریف شده ی قبلی برای آن را می‌شکند.

به گزارش ایتنا و به نقل از ونچربیت، پژوهشگران این موسسه پژوهشی به مطالعه در مورد یک کیبورد کاملاً نامرئی و خیالی پرداختند و نام “I-Keyboard” را برای آن انتخاب نمودند. این کیبورد دیگر طراحی، شکل یا سایز ازپیش‌تعریف‌شده و مشخص ندارد. این کیبورد به کمک هوش مصنوعی تشخیص می‎دهد که در چه جهت و با چه زاویه‌ای تایپ کند.


به ادعای این پژوهشگران این کیبورد که نیازی به اصلاح و کالیبراسیون نداشته و اکثر کاربران قادرند با دقت 95.84 درصد از آن استفاده کنند.این دقت در مقایسه با کیبوردهای مجازی متعارف بیان شده است.از مواردی که این کیبورد را متمایز می‌کند قابلیت تایپ با آن در شرایط مختلف و تشخیص هوش مصنوعی از تایپ و مفهوم کلماتی که تایپ می‌شود می‌باشد.این فناوری به کمک یادگیری عمیق ممکن شده است. 

 

 پژوهشگران با بیان این‌که عدم وجود بازخورد لمسی معمولاً تعداد خطای موجود در تایپ را افزایش می‌دهد، اظهار داشتند: «کیبوردهای مجازی امروزی، محدودیت‌های مختلفی دارند. در واقع تکنیک‌ها و روش‌های حاکم بر این کیبوردها، قابلیت و سهولت استفاده از دستگاه‌های موبایل را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.»
 
آن‌ها در ادامه صحبت‌های خود افزودند: «کیبوردهای مجازی از ارائه‌ محتوای مناسب و کافی به کمک دستگاه‌های موبایل جلوگیری می‌کنند؛ زیرا حجم زیادی از نمایشگر را اشغال می‌کنند و به همین خاطر کاربر نمی‌تواند حق مطلب را به صورت کامل ادا کند. در صورتی که دقت کنید حدود 40 درصد از صفحه نمایش را این کیبوردها به خود اختصاص می‌دهند و کاربر هنگام تایپ، عملاً به 60 درصد از صفحه دسترسی دارد.»

در ادامه پژوهشگران از 43 نقر جهت حل مشکل استفاده کرده تا بدون کلید تایپ روی یک صفحه بدون کلید تایپ کنند.الیته دستورالعمل مورد نیاز برای تایپ به کاربران داده شده بود.به این صورت که با تایپ افراد بر روی صفحه اطلاعات در صفحه ی دیگری قابل مشاهده بود.بر روی صفحه بدون کلید فقط دو کلید مجازی دیده می‌شد که یکی برای حذف و دیگری برای Enter کردن مورد استفاده قرار می‌گرفت.
پس از اتمام آزمایش، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که استفاده از کیبورد نامرئی برای کاربران بسیار راحت‌تر است و می‌توانند با سرعت بیشتری کارهای خود را به کمک آن انجام دهند. در آینده به احتمال زیاد شاهد استفاده از این کیبوردها در دستگاه‌های مختلف مجهز به صفحه نمایش لمسی خواهیم بود.

منبع: ایتنامطالب مرتبط