021-22222711 info@pdnco.ir

کسب و کار مودم های 5G توسط شرکت اپل خریدری می‌شود.

شرکت اپل قصد خرید کسب و کارمودم های شرکت اینتل به مبلغ 1 میلیارد دلار دارد.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | کسب و کار مودم های 5G توسط شرکت اپل خریدری می‌شود.

خبرگزاری وال استریت ژورنال در خبری جدید از قرارداد جدید شرکت اپل با شرکت اینتل برای خرید کسب و کار مودم های موبایلی G5 پرده برداشت.گزارش به دست آمده حاکی از آن است که رقم این قرارداد مبلغ یک میلیارد دلار خواهد بود.همچنین اعلام شده است که این خرید، هفته ی آینده رسما از طرف دو شرکت Apple و  Intelاعلام خواهد شد. 


شرکت اینتل در ماه آوریل اعلام کرد می‌خواهد کسب و کار تولید مودم های موبایلی G5 را تعطیل کند.در همان زمان خبر امضای قرارداد شرکت Apple با شرکت کوالکام به گوش رسید این خبر به معنی آن است که شرکت Apple می‌تواند یکبار دیگر از مودم های کوالکام در تلفن های هوشمند خود استفاده کند.در حقیقت مدیر عامل شرکت اینتل دلیل تعطیل کردن بخش تولید مودم برای اینتل را توافق شرکت اپل و کوالکام اعلام کرد.توافق این دو شرکت به معنی جایگیزین شدن شرکت کوالکام به جای شرکت اینتل از لیست مشتریان اپل برای تامین مودم های موبایلی G5 است.درواقع مدیرعامل اینتل، آقای Bob Swan، در همان زمان اعلام کرد که دلیل تعطیل کردن بخش تولید مودم برای اینتل، این است که Apple وکوالکام به توافق رسیده‌اند. او گفت که با حذف شدن اپل از لیست مشتریان مودم‌های اینتل، دیگر این شرکت آینده‌ای برای این بخش از کسب‌وکار خود متصور نمی‌شود.
گزارش های بدست آمده حاکی از آن است که شرکت Apple به این نتیجه رسیده بود که اینتل نمی‌تواند مودم‌های ۵G را به موقع به Apple برساند و از همین رو تصمیم گرفت تا با کوالکام توافق کند و از برنامه خود برای عرضه آیفون ۵G، عقب نماند. حالا این قرارداد جدید، به اپل اجازه استفاده از پتنت‌ها و تکنولوژی‌های اینتل را می‌دهد و به این ترتیب کوپرتینویی‌ها می‌توانند مودم‌های ۵G خود را تولید کنند.
پس از توافق Apple  و Qualcomm، شرکت اینتل به دنبال فروش کسب و کار مودم های خود می‌باشد که آخرین اخبار حاکی از آن است که شرکت اپل خریدار این کسب و کار بوده که موضوع کاملا منطقی به نظر می‌رسد.وقتی دعوای Qualcomm و Apple بالا گرفت، این شرکت اینتل بود که توانست عنوان تنها تامین کننده مودم‌های آیفون‌های ۲۰۱۸ را ازآن خود کند. از آن‌جایی که اپل هم بزرگترین مشتری مودم‌های اینتل است و اندرویدی‌ها سراغ مودم‌های کوالکام یا مودم‌های خودشان می‌رود، عجیب نیست که با توافق اپل و کوالکام، اوضاع برای اینتل بدتر شد.
با توجه به شرایط به وجود آمده گزارش هایی مربوط به اینکه کوپرتینویی ها می‌خواهند مثل تولید پردازنده های موبایلی خود، مودم های مورد نیاز خودشان را هم خودشان تولید کنند.با اضافه شدن پتنت ها و تکنولوژی های اینتل روند تولید مودم های اختصاصی در محصولات Apple سرعت بیشتری به خود گرفته و اپل از وابستگی به شرکت های دیگیری همچون کوالکام بی‌نیاز می‌کند.

منبع: دیجی کالامطالب مرتبط