021-22222711 info@pdnco.ir

آسیب‌پذیری ویندوز کار هکرها را آسان کرد!

یک حفره امنیتی در outlook به هکرها فرصت می‌دهد تا رمز عبور کاربران را به سرقت ببرند!

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | آسیب‌پذیری ویندوز کار هکرها را آسان کرد!

یک پژوهشگر امنیتی به تازگی از وجود باگ های  جدید در سرویس پست الکترونیکی اوت لوک مایکروسافت که می‌تواند پسورد ویندوز کاربران را به سرقت ببرد، خبر داده است.

مدتهاست که بحث بر سر باگ های  امنیتی موسم به اسپکتر و ملت داون که در پردازنده و تراشه‌های اینتل وجود داشته و کشف شدند، بالا گرفته است و بدین ترتیب، پژوهشگران بسیاری این روزها درصدد یافتن این آسیب‌پذیری‌های احتمالی در سیستم‌های عامل، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای غول‌های تکنولوژی مختلف در جهان هستند تا در صورت نیاز، به اصلاح آن اقدام کنند.

آسیب‌پذیری‌های اسپکتر و ملت داون به هکرها اجازه می‌داد علاوه بر سرقت کلمات و رمز عبور کاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده رایانه و گوشی‌های همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده کنند و این سطح از دسترسی موجب می‌شد به تراشه‌های دیگری همچون  ای ام دی و ای آر ام نیز دسترسی یابند.

اطلاعاتی که این پژوهشگر و محقق فعال در حوزه امنیت سایبری  مطرح کرده است، نشان دهنده وجود یک باگ و آسیب پذیری در سرویس پست الکترونیک اوت لوک ( Outlook) مایکروسافت است که به هکرها و مجرمان سایبری امکان می‌دهد تا رمز عبور کاربران را که هنگام ورود به سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کردند، به سرقت برده و از اطلاعات ذخیره شده آن‌ها برروی رایانه سوءاستفاده کنند.

روش و نحوه عملکرد این باگ  بدین صورت است که هکرها با ارسال یک میل به سرویس Microsoft Outlook و باز کردن و خواندن آن توسط کاربران، به رایانه و اطلاعات ایشان نفوذ پیدا کرده و داده‌های محرمانه و شخصی آن‌ها را به سرقت می‌برند.

این باگ امنیتی به هکرها اجازه می‌دهد تا از راه دور به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود و نیز گذرواژه و رمز عبور ویندوز دسترسی پیدا کنند تا دفعات بعدی، بدون کسب اجازه کاربر، وارد رایانه وی شوند.مطالب مرتبط

نظرتان را ارسال کنید:

تصویر امنیتی