021-22222711 info@pdnco.ir

گوگل سایت های کند را با نشان ((شرمندگی)) علامت‌گذاری می‌کند

تلاش گوگل برای ارتقاء کیفیت صفحات وب با علامت گذاری سایت های کند با نشان شرمندگی

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | گوگل سایت های کند را با نشان ((شرمندگی)) علامت‌گذاری می‌کند

در خبر تازه‌ای گوگل از طرح جدیدی رونمایی کرده است که در آن سایت‌هایی که در کروم دیر بارگذاری می‌شوند با ((نشان شرمندگی-Badge of Shame)) علامت‌گذاری می‌شوند.پست منتشر شده در وبلاگ کروم طی خبری گفته شده است سایت‌هایی که در کروم سریع یا کند بارگذاری می‌شوند، نشانه‌گذاری خواهند شد.همچنین در ادامه به شناساسیی سایت‌ها به شکل‌های متفاوتی انجام شود و در حال آزمایش گزینه‌های مختلفی جهت برگزیدن بهترین روش برای کاربران هستند.

شرکت گوگل احتمال طراحی علامت برای سایت‌هایی را که به طور معمول دیر نمایش داده می‌شوند را اعلام کرده است. راه حل گوگل برای شناسایی سایت‌های کند، مراجعه به تاریخچه‌ی بارگذاری آن‌ها و تاخیر‌های رخ داده می‌باشد. در مرحله‌ی بعد گوگل قصد شناسایی سایت‌ها با توجه به سخت افزار دیوایس و وضعیت شبه است.
طرح در دست با باز شدن یک صفحه لودینگ یا اسپلش (Splash Screen) و یا چیزی شبیه یک نوار پر شونده حین بارگذاری سایت‌ها به نمایش در می‌آید. در صورتی که سایت سریع بارگذاری شود نوار سبز رنگ و در صورتی که دیر نمایش داده شود به رنگ قرمز در می‌آید.

تیم کروم در ادامه با اشاره به اینکه آنها در همکاری نزدیک با تیم های دیگر و به منظور برچسب گذاری کیفیت تجربه کاربری در حال طراحی علامت ها هستند، می گوید:
«ما به دقت در حال بررسی رویکرد خود هستیم تا استاندارد یک تجربه کاربری مناسب را مشخص کنیم و امیدواریم این رویکرد در عمل توسط تمام توسعه دهندگان قابل دستیابی باشد.»
رویداد توسعه دهندگان کروم در شهر سانفرانسیسکو میزبان توسعه دهندگان برای معرفی این برنامه بود ولی در مورد تاریخ دقیق اجرای آن صحبتی نکرده است. این کمپانی در طول کنفرانس خود مدام از کلمه «احتمالاً» استفاده کرد. چرا که تیم گوگل برای ادامه این برنامه نیاز به دریافت بازخورد از سوی توسعه دهندگان است و آینده‌ی آن وابسته به بازخورد مستقیم از آن‌ها است.
منبع: دیجیاتو


 مطالب مرتبط