021-22222711 info@pdnco.ir

امکان نصب اندروید جدید بر روی گوشی های قدیمی

سیستم عامل LineageOS نرم افزاری است که گوشی‌های قدیمی را احیا کرده و نصب «اندروید پای» که آخرین نسخه از سیستم عامل مذکور است را بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه شده در سال‌های قبل امکان پذیر می‌کند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | امکان نصب اندروید جدید بر روی گوشی های قدیمی

بیشتر مردم تمایل دارند سیستم عامل اندروید گوشی های خودشان را بروز نگه دارند ولی این امر برای گوشی های قدیمی با عرضه نسخه های جدیدتر اندروید امکان پذیر نیست همین امر باعث می‌شود کاربران زیادی گوشی های خود را تعویض کنند..اما خبر خوب این است که یک سیستم عامل خاص امکان نصب آخرین نسخه ی اندروید بر روی این گوشی ها را ممکن کرده است.

این سیستم عامل  LineageOS نام دارد و نرم افزاری است که گوشی‌های قدیمی را احیا کرده و نصب «اندروید پای» که آخرین نسخه از سیستم عامل مذکور است را بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه شده در سال‌های قبل ممکن کرده است.

موضوع مهمی که وجود دارد این است که تازه‌ترین نسخه از این سیستم عامل موسوم به LineageOS 16نه تنها نصب  Android 9 Pie را بر روی گوشی‌های قدیمی امکان پذیر کرده،بلکه به سهولت هر چه تمام تر می‌توان آن را به روز رسانی کرد.در حال حاضر این سیستم عامل از سی مدل گوشی قدیمی پشتیبانی می‌کند که زمان تولید برخی از آنها به ۵ سال قبل یعنی سال ۲۰۱۴ بازمی گردد.


به عنوان نمونه از گوشی‌های قدیمی محبوبی که با استفاده از سیستم عامل امکان نصب Android 9 pie و بروزرسانی بر روی آن ها فراه مشده است به گلکسی اس ۵ و وان پلاس وان اشاره کرد. البته از آن می‌توان بر روی محصولاتی مانند تبلت 2Galaxy Tab S  و گوشی P20 Pro نیز استفاده کرد.ولی با صحبت های صورت گرفته برخی کارشناسان در مورد غیر رسمی بودن این سیستم عامل هشدار داده اند و نصب آن چندان عاقلانه نمی‌دانند زیرا  معتقدند ممکن است باعث اختلال در برخی کارکرد های گوشی هوشمند شود.

 

منبع:ایتنامطالب مرتبط