021-22222711 info@pdnco.ir

سرنوشت اسکایپ همانند سیستم عامل ویندوز می‌باشد.

به نظر می‌رسد سرانجام گمانه زنی‌هایی که درباره اپلیکیشن اسکایپ کلاسیک در فضای مجازی به گوش می‌رسید درست از آب درآمده و مایکروسافت آن متوقف کرده است.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | سرنوشت اسکایپ همانند سیستم عامل ویندوز می‌باشد.

اواخر سال میلادی گذشته بود که خبر هایی از سوی شرکت مایکروسافت در خصوص توقف اپلیکیشن اسکایپ کلاسیک به گوش رسید.اما بعد از گذشته یکسال از این موضوع این شرکت به گمانه‌زنی ها در این رابطه پایان داده و تصمیم بر توقف نسخه های قدیمی این اپلیکیشن و ادامه ی فعالیت آن گرفته است.
اسکایپ یک نرم افزار کاربردی است که از سوی شرکت مایکروسافت به منظور برقراری تماس ویدئویی و صوتی میان کاربران و ارتباط هرچه بهتر و سریع‌تر آنها با یکدیگر توسعه داده شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

این موضوع از آن زمان پراهمیت تر شد روز گذشته، کاربران نسخه ی کلاسیک این اپلیکیشن(نسخه 7.4) پیغام جدیدی در خصوص توقف این اپلیکیشن دریافت کردند که در مورد به روز رسانی به نسخه 8 این اپلیکیشن را دریافت کنند.در غیر این صورت این برنامه از دسترسشان خارج می‌شود.پیام مذکور به این معنی است که کاربران این اپلیکیشن پر طرفدار چاره ای جز آپدیت و به روزرسانی نسخه جدید نخواهند داشت. 

با گزارش های بدست آمده به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت سرنوشتی مشابه سیستم عامل ویندوز را برای اپلیکیشن محبوب اسکایت تدارک دیده است.همانند نسخه ی سیستم عامل ویندوز که نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل، دیگر به روزرسانی نمیشوند و پشتیبانی نرم افزاری و امنیتی دریافت نمی‌کنند. حالا می‌خواهد اسکایپ کلاسیک را نیز به سرنوشتی مشابه دچار کرده و بدین ترتیب می‌خواهد کاربرانش را به سمت و سوی نسخه‌های جدیدتری که عاری از هرگونه آسیب پذیری و ضعف امنیتی هستند، سوق دهد.

منبع:ایتنامطالب مرتبط