021-22222711 info@pdnco.ir

کارکرد بی نظیر حسگر گلکسی s10 حتی با وجود خراش

بررسی میزان کارکرد حسگر اثر انگشت گلکسی s10 با ایجاد خراش بر روی صفحه ی نمایش آن

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | کارکرد بی نظیر حسگر گلکسی s10 حتی با وجود خراش

تحقیقات اخیرا نشان می‌دهند که حسگر اثر انگشت اولتراسونیک سامسونگ گلکسی اس 10 حتی با داشتن خراش های خفیف در نمایشگر به ‌درستی کار می‌کند.
گلکسی اس ۱۰ پلاس (+Samsung Galaxy S10) به‌عنوان جدیدترین پرچم‌دار سامسونگ، یکم اسفندماه در رویداد آن‌پکد ۲۰۱۹ رونمایی شد. یکی از نکات جالب در مورد این گوشی، استفاده از حسگر اثر انگشت اولتراسونیکدر در قطعات استفاده شده ی آن است.این با وجود این است از زمانی که گوشی معرفی شد، شمار زیادی از کاربران در مورد دقت و سرعت حس گر این گوشی سوال می‌پرسیدند.

سوالی که شاید به ذهن افراد کمی می‌رسد این است که آیا این حسگر اثر انگشت در صورت ایجاد خط و خش روی نمایشگر هم کار می‌کند؟ کانال JerryRigEverything در یوتیوب که مدت‌ها است در زمینه‌ی تست مقاومت گوشی‌ها دربرابر خط و خش و خمیدگی فعالیت می‌کند و مخاطبان زیادی هم دارد، اخیرا این سؤال مهم را مورد بررسی قرار داده است.

در تست مقاومتی که ازs10   که توسط زک نیلسون در کانال یوتیوب خود منتشر کرده است.باایجاد خراش روی نمایشگر این گوشی میزان حساسیت آن راآزمایش کرد تا متوجه شود همچنان کار می‌کند یا خیر. بررسی‌های نیسلون نشان داد که حتی در صورت ایجاد خط و خش خفیف روی نمایشگر این حسگر همچنان هم به‌خوبی کار می‌کند. 
برای کسانی که در مورد نحوه‌ی کارکرد این حسگر برای‌شان سؤال پیش آمده است، باید بگوییم که در این نوع حسگرها، صدای فراصوت با فرکانس بالا به‌سمت انگشت کاربر فرستاده می‌شود تا از این طریق، یک مدل سه‌بعدی از اثر انگشت او را ذخیره کند. درواقع هرچه صدای فراصوت بیشتری به سطح انگشت‌تان برخورد کند و دوباره به حسگر برگردد، جزئيات بیشتری از آن ثبت می‌شود و مدل نهایی، دقیق‌تر در می‌آید. حسگر اثر انگشت اولتراسونیک دقت و امنیت بیشتری نسبت به حسگر اپتیکال دارد.

شواهد گویای آن است که حتی با وجود خط و خش خفیف روی نمایشگر S10 پروسه ی آن دچار مشکل نمی‌شود و حسگر همچنان به خوبی کار میکند. این به معنای ان است که کاربر می‌تواند با خیال راحت به‌صورت روزمره از این گوشی استفاده کند و نگران خراش‌های خفیف احتمالی نباشد. گفتنی است که سامسونگ گوشی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس را همراه‌با محافظی ویژه برای نمایشگر عرضه می‌کندتا احتمال صدمه دیدن آن را کاهش دهد. 

منبع: زومیتمطالب مرتبط