021-22222711 info@pdnco.ir

ارسال فیبر نوری رایگان به منازل و شرکت ها

کابل کشی فیبر نوری به منازل و شرکت ها از این پس رایگان خواهد شد.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | ارسال فیبر نوری رایگان به منازل و شرکت ها

با توجه به صحبت های مدیر عامل شرکت مخابرات،از این پس کابل کشی برای ارائه ی فیبر نوری کاملا رایگان خواهد شد.

 

در جریان نشست خبری دوشنبه ۱ بهمن ماه،مهندس مجید صدری اعلام داشتند که از این پس هزینه ای بابت کابل کشی فیبر نوری به منازل و شرکت ها اخذ نخواهد شد.این در حالی است که پیش از این هزینه ی۳۰۰ هزار تومانی برای هر گونه کابل کشی فیبر نوری از متقاضیان دریافت می‌شد که این روند به کلی تغییر خواهد کرد.

 

مجید صدری در ادامه از ارائه‌ی تسهیلات فیبر نوری خبر داد. این شرکت برای افزایش مشترکان خود، درنظر دارد طی طرح‌های خاصی، مودم‌های فیبر نوری را رایگان یا اقساطی دردسترس کاربران قرار دهد. دریافت هزینه‌ی برابر با سرویس‌های اینترنت ADSL، دیگر اقدامی است که مخابرات برای همه‌گیرکردن فیبر نوری انجام داده است. 

همچنین، مدیرعامل مخابرات افزود تاکنون ۱.۵ میلیون پورت فیبر نوری دراختیار کاربران قرار گرفته؛ اما روند گسترش فیبر نوری سرعت مناسبی نداشته و مخابرات با طرح تانوما سعی می‌کند این فناوری را گسترش دهد. بدین‌ترتیب، اگر هر فردی در هر جای ایران درخواست کابل‌کشی فیبر نوری داشته باشد، مخابرات و پیمان‌کاران آن موظف خواهند بود به‌رایگان این خدمت را ارائه دهند و اگر هزینه‌ای در این زمینه دریافت شود، باید به کاربر بازگردانده شود.
در نشست خبری دوشنبه، مدیرعامل مخابرات از موفقیت این شرکت در جلوگیری از ریزش کاربران ADSL خود از شهریور امسال خبر داد. ارائه‌ی سرویس‌های بهتر و خدمات پس از فروش مناسب و رسیدگی به مشکلات مشتریان، ازجمله اقداماتی است که با انجام آن‌ها برای کاربران دیتا، شرکت مخابرات موفق شده رضایت مشتریان را افزایش دهد و آن‌ها را در مجموعه‌ حفظ کند.پیش تر شرکت مخابرات ایران طرحی برای ارائه‌ی اینترنت وای‌فای عمومی آغاز کرده بود با توجه به گفته ی  مدیرعامل این شرکت، اکنون ۳۰۰ نقطه به اینترنت عمومی مجهز شده‌اند و افزایش آن به ۱۰۰۰ نقطه در دستورکار قرار دارد. بعلاوه طبق گفته ی مجید صدری، مخابرات در‌حال‌حاضر از چهار DNS اختصاصی در تهران بهره می‌برد که به کاهش پینگ از میانگین ۱۲۵ به ۲۵ میلی‌ثانیه منجر شده است.طبق صحبت های مدیر عامل مخابرات،افزایش تعداد کاربران مصرف کننده ی دیتای مخابرات به 61 درصد و افزایش مصرف کنندگان دیتای بین الملل به 55 درصد،همراه با ترافیک 4 برابر داخلی از دستاورد های مهم این شرکت در یک سال گذشته بوده است.

منبع:زومیتمطالب مرتبط