021-22222711 info@pdnco.ir

حساسیت یوتیوب به اخبار جعلی و غلط

یوتیوب اعلام کرد از این پس تماشای ویدئوهای مشکوک را به کاربران خود توصیه نمی‌کند.

شرکت پایانه های داده ای نوین - خدمات انفورماتیک، سخت افزار و نرم افزار | حساسیت یوتیوب به اخبار جعلی و غلط

یوتوب در اقدامی جدید و در پی شکایات متعدد در خصوص اطلاعات غلط مانند درمان های جعلی برای بیماریهای خطرناک،مسطح بودن زمین! و موارد دیگر،آن ها را از بخش ((توصیه ی)) کاربران حذف می‌کند. 

 مطالبق اخبار بدست آمده پس از شکایات متعدد درباره تعدادی از ویدئوهای نامطلوبی که در بخش توصیه های(RECOMMENDATION) یوتیوب ظاهر می شد،این شرکت زیر مجموعه ی گوگل تصمیمبه حذف آن ها گرفته است.یوتوب همچنین اعلام کرده که ویدئوهای خلاف موازین اجتماعی یا مواردی که اطلاعات غلط به کاربران بدهد از وب سایت حذف خواهند شد.
برای ایجاد تغییرات این شرکت از کارمندان انسانی و ماشین یادگیری بهره میبرد.لازم به ذکر است که فقط در بخش توصیه های مربوط به دولت آمریکا این تغییرات لحاظ می‌شود ، این یک تغییر تدریجی است و فقط موارد اندکی از ویدئوهای آمریکا را در بر می‌گیرد.
این شرکت در بیانه ای اعلام داشته است که (( ما از توصیه مطالب و محتواهایی که به شیوه هایی خطرناک، اطلاعات غلط در اختیار کاربران قرار می دهند مانند ویدئوهایی درباره ترویج درمان های جعلی برای بیماری های جدی، ادعاهای مسطح بودن زمین یا ادعاهای غلط درباره رویدادهای تاریخی را حذف می کنیم.
به طور دقیق  این روند فقط روی ویدئوهایی که ما به کاربر توصیه می کنیم، تاثیرگذار است.)) 

منبع:ایتنا